Foto: Archiv Josefa Vrby

Josef Vrba

Josef Vrba vystudoval Školu reflexní terapie Julia Patakyho.
Milada Kadeřábková
Zveřejněno: 18.10.21

O rok později si založil vlastní praxi. Během let začal narážet na omezení reflexní terapie, takže svou práci s klienty obohatil praktikováním dalších metod čínské medicíny (akupunktura, moxování, baňkování). Vlastní praxi má v současnosti na Praze 1 spolu s manželkou, která se rovněž věnuje masážím a práci s energiemi. Své dosavadní znalosti z reflexní terapie i dalších oborů předává skrze kurzy pro veřejnost.

Související

Reflexní terapie

Reflexologie neboli reflexní terapie vychází z předpokladu, že tělo lze rozdělit na zóny, které mají své koncové body v rukou a nohou.


Takzvaná „nevyléčitelnost“ pro mě nic neznamená, říká reflexní terapeut

„Terapie za vás nic nevyřeší, ale možná vám dodá sílu, abyste to vyřešili sami,“ říká Josef Vrba. Na vzrůst malý muž, avšak – jak zjišťuji později - velký svými znalostmi a dovednostmi.


Deset rad pro menopauzu aneb proč bohyně nestárnou

V případě problémů spojených s menopauzou se podle tradiční čínské medicíny jedná vždy o fyziologický proces ubývání ledvinné esence.


O menopauze z pohledu tradiční čínské medicíny

V různých kulturách je přístup k menopauze v životě ženy rozdílný. “Staňte se bezvěkými bohyněmi,” radí terapeutka Tradiční čínské medicíny Tatjana Marešová.


Sexuální apetit s menopauzou klesá

„Žena po padesátce si v naší západní společnosti často může připadat, že patří do starého železa,“ říká terapeutka Tradiční čínské medicíny Tatjana Marešová.