Foto: Archiv Jana Kempy

Jan Kempa

Trenér vrcholových i hobby sportovců.
Jan David
Zveřejněno: 29.11.21

Jeho cílem jako trenéra je šťastný klient, který poznal novou tvář sportu, zlepšil své sportovní dovednosti, a to z pohledu fyzické zdatnosti i techniky provedení dané sportovní aktivity. Dříve běhal závodně dlouhé triatlony a ultraběhy, přestože ještě ve svých patnácti lety byl podle svých slov tlustý a měl přezdívku “Michelin”. 

Dnes se snaží s klientem vystoupit z jeho komfortní zóny, a tím posílit i jeho duševní odolnost. Jeho mottem je: „Zážitek nemusí být pozitivní, stačí, když je intenzivní“. Od toho je odvozen i název H.I.E. Camp – tedy High Intensity Experience Camp. 

S kolegou Lukášem Váňou, bývalým závodním běžkařem a reprezentantem v orientačním běhu, chtějí předávat své know–how, které za své sportovní/trenérské kariéry načerpali. A to lidem, kteří žijí aktivní životy, a kteří chtějí posunout svůj sportovní um o kousek dál. To vše ve spojení s poznáním zajímavých světových destinací, jako jsou norské fjordy, nebo italské, či rakouské Alpy.

Související

Zimní běhání posiluje imunitu

Jak běhat v zimě a proč si dávat cíle, kterých můžeme dosáhnout? “Hlavně to dělejme pro radost, a nikoliv proto, že nám to říkají chytré hodinky,” zmiňuje jeden z moderních nešvarů trenér Jan Kempa, který má za sebou dlouhé triatlony a ultraběhy, učí zájemce metodiku pohybu a bere je mimo...


Síla, dynamika, vytrvalost. Běžíme!

Běhá s lidmi v dešti ve Skandinávii, stoupá s nimi v noci na vysoké hory. Jan Kempa je trenér, který vás se svým kolegou vyvede z komfortní zóny, ale také vás naučí metodiku pohybu v praxi, ať už jde o běhání nebo běžkaření. Seznamte se se zkratkou H.I.E. camp, která znamená High Intensity...


Co je to lucidní či bdělé snění?

Lucidní neboli bdělé či vědomé snění spočívá v tom, že si člověk uvědomí, že se nachází ve snu, a cíleně ovlivňuje jeho děj.


Metoda Oxygen advantage

Jestli chcete lépe spát, zhubnout, nebo zlepšit své mentální schopnosti a celkově se lépe cítit, a to téměř bez námahy, zaměřte se na své dýchání. Lépe řečeno - ověřte si, zda nedýcháte příliš.


Patrick McKeown

Od velmi mladého věku trpěl Patrick astmatem a spoléhal na řadu léků a inhalátorů, dokud ve 26 letech neobjevil metodu Buteyko, kterou studoval v Moskvě u jejího zakladatele, doktora Konstantina Buteyka.