Foto: Shutterstock

Granátové jablko má blahodárné účinky na zdraví žen

Granátové jablko není jen ovoce. Má několik neuvěřitelných účinků, které vám vyrazí dech. Studie ukazují, že granátové jablko obsahuje antioxidanty a protizánětlivé látky, a již léta se s ním zachází jako s léčivým přípravkem. Je také považováno za superpotravinu, protože podporuje zdravou pleť, vlasy a trávení.

Zveřejněno: 24.06.21

Příznivé účinky granátového jablka zejména pro ženy jsou následující:

1. Je plné živin

Granátové jablko je jednou z nejvýživnějších potravin. Obsahuje vlákninu, bílkoviny, vitamin C, K aj. Je to silný antioxidant, který zabraňuje různým zdravotním problémům. Je to nízkokalorické ovoce, které obsahuje 144 kalorií a je bohaté na vitamíny a minerály.

2. Podporuje zdravou pokožku

Je prokázáno, že granátové jablko skutečně hydratuje pokožku zevnitř, zabraňuje suché a svědivé pleti, předchází vzniku akné a také dodává pleti lesk a jas. Rovněž redukuje stárnutí a tmavé skvrny a zabraňuje tvorbě vrásek.

3. Pomáhá v boji proti rakovině prsu

Rakovina prsu je jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen. Extrakt z granátového jablka zabraňuje tvorbě rakovinných buněk a někdy některé z nich i zabíjí. Pomáhá tedy brzdit růst buněk a pomáhá obecně v boji proti rakovině prsu.

4. Podporuje růst vlasů

Granátové jablko pomáhá při posilování kořínků a vlasových folikulů. Tím podporuje nejen zdravý růst vlasů, ale také zvyšuje prokrvení vlasové pokožky. Sen o lesklých a dlouhých vlasech tedy možná konečně můžete proměnit ve skutečnost.

5. Zvyšuje plodnost

Výtažek z granátového jablka podporuje zdravou děložní sliznici a prokrvení dělohy, protože má vysoký obsah antioxidantů. Je plný vitamínů a minerálů, které podporují zdravé těhotenství. A je vhodný rovněž pro ženy, které se snaží otěhotnět.

Toto ovoce má nespočet výhod, které pomáhají vést zdravý životní styl a předcházet různým onemocněním. Můžete ho užívat jako doplněk stravy, udělat si z něj šťávu, nebo ho prostě jen sníst.

Související

Podle roku narození lze odhadnout odolnost vůči chřipkovým kmenům

Pokud jste někdy měli těžkou chřipku a několik dní jste nebyli schopni vylézt z postele, možná vás napadlo, proč se podobné radosti některým lidem ve vašem okolí úspěšně vyhýbají. Nedávné výzkumy naznačují, že v tom může hrát roli váš rok narození - přesněji řečeno, typ chřipkového viru, se kterým...


7 vážně divných způsobů, jak zůstat zdravý

Všichni už jsme slyšeli o antioxidantech a ti skalní s posvátnou úctou sledují, každodenní příjem vitamínu C. Ale je to opravdu to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat, pokud se nechceme uprostřed noci budit v propoceném pyžamu a knedlíkem v krku? Přinášíme vám několik vážně divných, leč účinných...


Seriál otužování po česku: 2. Nejseš Wim Hof, plav!

Brrr. Jsem v tom po uši. V ledové Vltavě. Podle jiných je voda jako kafe. V první půlce října píšu druhý díl reportážního seriálu Otužování po česku. Přidejte se.


Marma terapie? Začněte dýcháním

Koho zaujala marma terapie a rád by si něco vyzkoušel teď hned, může praktikovat plný jógový dech. Jeho zvládnutí je totiž základem pro to, aby metoda dobře fungovala. “Nemohu totiž doporučit, aby kdokoliv bez předchozí zkušenosti sám doma zkoušel techniky marma terapie na základě teoretického...


Marma terapie - Indické léčení staré tisíce let

Marma terapie je terapeutická metoda práce s tělem, která pomáhá aktivovat v člověku vlastní schopnost se vyléčit, být v dobré duševní i fyzické kondici a rovnováze. “Slovo marma pochází za sanskrtského pojmu mru nebo marr, které znamenají usmrtit, a také tajemství,” říká body terapeutka Andrea...